Thomas Beijer I Piano

Te zien geweest
Zo 19 oktober 2025
Domusdela Eindhoven


Thomas Beijer I Piano

Thomas Beijer (Nederland in 1988) studeerde aan het Conservatorium van Amsterdam bij Jan Wijn. Na zijn afstuderen met de hoogste onderscheiding zette hij zijn pianostudie voort bij de Cubaanse pianist Jorge Luis Prats. Ook volgde hij masterclasses bij onder andere Emanuel Ax, Menahem Pressler, Murray Perahia, Pascal Devoyon, Jacques Rouvier en Elza Kolodin. Naast zijn pianostudie studeerde Beijer compositie bij onder andere Elmer Schönberger in Amsterdam en bij Malcolm Singer in Londen.


Behalve pianist en componist is Beijer beeldend kunstenaar en auteur. In 2017 debuteerde hij als romanschrijver met Geen Jalapeños. Momenteel werkt hij aan een bundel muziekessays.


In 2022 ontving Thomas Beijer de Nederlandse Muziekprijs, de hoogste onderscheiding die het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap toekent aan een musicus werkzaam in de klassieke muziek.

Programma

Isaac Albéniz, uit de suite Iberia:
– Evocación
– El Puerto
– Rondeña
– El Albaicín

Claude Debussy
– Cloches à travers les feuilles (Images II, nr. 1)
– La sérénade interrompue (Préludes I, nr. 9)
– Bruyères (Préludes II, nr. 5)
– Feux d’artifice (Préludes II, nr. 12)
– L’isle joyeuse)

Thomas Beijer I Piano
Thomas Beijer

foto Maarten Kools

Thomas Beijer

foto Hélène Wiesenhaan

Thomas Beijer
Thomas Beijer

foto’s concert 19-10-25: Frank van de Loo